יום שלישי, 15 בספטמבר 2015

נגרות יפנית מסורתית

אנחנו מוצאים את עצמנו חוזרים שוב ושוב אל המראות ,הצלילים, השקט של הנגרות היפנית המסורתית, ושוב אחדים מאיתנו מעלים סרטונים מהיוטיוב על נגר יפני זה או אחר, ושוב בונה עטים או בובות יפניות ושוב בוני המקדשים, אבל זה אף פעם לא נמאס, כל פעם אנו מחדדים את עיננו בכדי לקלוט כמה שיותר מהיופי שבנגרות הזו.
ופתאום, כמו שקורה לי הרבה בזמן האחרון שאני מגלה שיש עוד אנשים כמוני בארצנו, אתה מגלה עוד סרטון על אדם מופלא שלא שמעת עליו מימיך, והוא חי  ונושם בעיר הגדולה ניו-יורק, לאחר שעזב את יפן בצעירותו בכדי ללמוד ולהבין מהו "בית", בכך שהוא מרגיש את חסרונו של הבית האמיתי שלו כך הוא לומד מהו ערכו של הבית, אלו מילותיו של הנגר מייה שוג'י, 

שחי כאמור בניו יורק אך ממשיך ללא לאות את דרכה של הנגרות היפנית המסורתית בכרך המערבי הגדול.
אחד הדברים שהוא אומר שהרשימו אותי ביותר הוא ההתייחסות שלו לכיוון הטבעי של העץ ביחס לאופן הגדילה שלו בטבע, כלומר בעץ יש חשיבות לכיוון הגדילה של הסיבים ביחס לאדמה ולשמיים ובמילים אחרות עם תיקח קורת עץ ותייסם אותה בצורה הפוכה לכיוון הגדילה הטבעי של העץ הקורה תתנהג בצורה מוזרה וייתכן מאוד שתקבל עיוות בעץ. עם תייסם את הקורה בצורה הנכוהנ הקורה או העץ ימשיך להתנהג כמו שהיה בטבע ללא עיוותים. חזק!!!


הנה הסרטון להנאתכם, מומלץ!!


2 comments: